• Telefon: +420 777 268 295
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Výroba - PANTHERSPIKE.COM - Stromolezecké stupačky

Naše firma vyrábí stromolezecké stupačky v široké škále barev a variant háků, bodců, skořepin a upínacích prvků. Používáme kvalitní osvědčené materiály a bezpečnostní postupy.


STROMOLEZECKÉ STUPAČKY Panther se skládají ze čtyř hlavních částí. 
  • Hák,
  • bodce,
  • skořepina
  • a upínací prvky.
Hlavním nosným prvkem je hák, který je vyroben ze speciální slitiny hliníku. Po několikanásobném tepelném opracování má parametry, které zaručují pro uživatele maximální bezpečnost. Tyto parametry byly testovány v laboratoři fakulty strojní ČVUT Praha a výsledkem bylo zjištění, že hák vydrží bez výraznější deformace 650kg. Při vyšším zatížení došlo k nevratné deformaci, ale nikoliv k prasknutí.

Druhým nosným prvkem jsou tři druhy bodců. Všechny jsou odlity z legované oceli (Cr, Ni, Mo). Po vyřezání závitů a následném tepelném opracování, kdy jsou bodce zušlechtěny na hodnotu 1000-1200 Mpa, jsou přišroubovány k háku dvojicí šroubů M8. Tyto šrouby jsou utaženy na hodnotu 25N/m a je na nich nanesena vrstva lepidla, která zabraňuje jejich samovolnému povolení. Bodce jsou tvarované tak, že umožňují podvléknutí koženého nebo syntetického řemenu, který zajišťuje v oblasti kotníku stabilitu nohy. Vzhledem ke kolmici na základnu je úhel broušení 30°.
Bodce byly taktéž testovány ve výše zmíněné laboratoři a do hodnoty 650kg nedochází k výrazné deformaci ani zlomení. Při vyšších hodnotách až do hodnoty 1000kg dochází k trvalé deformaci špičky bodce, ale nedochází ke zlomení.

Třetím prvkem je skořepina. Je vyrobena z několika vrstev skelné tkaniny a vyztužena pruhem uhlíkové tkaniny. Otvory v ní umožňují posouvání této opěrky s ohledem na potřeby uživatele. Skořepina je upevněna k háku dvojicí šroubů M6. Na této skořepině je pomocí suchých zipů přichycena opěrka lýtka. Tato je tvarována podélně tak aby zajišťovala uživateli maximální komfort.

Noha je k háku připoutána buď textilními pruhy se suchými zipy nebo koženým řemenem.

Části stromolezecké stupačky

Hák

Hák - stromolezecké stupačky

Hák je vyroben ze speciální slitiny hliníku. Nosnost 650 kg.

Bodec

Bodec- stromolezecké stupačky

Vyrábíme ve třech velikostech

Skořepina

Skořepina - stromolezecké stupačky

Vyrábíme v různých barvách.

Vázání

Vázání - stromolezecké stupačky

Vázání je buď řemenové nebo suchý zip.